Cennik usług dekarskich

Mogą się Państwo spotkać z bardzo dużym rozbieżnością jeśli chodzi o usługi układania/krycia papą termozgrzewalną. Wynika to z bardzo wielu czynników. Przede wszystkim specyfiki dachu – kąt nachylenia, dach nowy/stary, ilość ogniomurów, wyłazów, świetlików, kominów, ilość warstw papy jak i doświadczenia ekipy. I tu zgodnie z logika jakość idzie w parze z ceną. Ekipa profesjonalnych, wyspecjalizowanych dekarzy to z pewnością inna cena usługi dekarskiej niż grupa fachowców od wszystkiego. To co udaje się zaoszczędzić na początku, zazwyczaj niwelowane jest pomniejszymi poprawkam, a nie rzadko stratami spowodowanymi zalaniem.

A na koniec bardzo istotna sprawa – jakość materiału. Doświadczony dekarz powinien być w stanie znaleźć materiał odpowiedni do specyfiki dachu, tzn. o parametrach nie za niskich, ale też nie przesadnie wysokich, tak by nie płacić za cechy papy dla dajmy na to klimatu afrykańskiego.

Starając się jednak dać Państwu ogólne wyobrażenia jak kształtują się ceny, podaję poniżej widełki kosztowe dla podstawowych usług dekarskich. Są to jednak ceny orientacyjne. Jak w każdej branży znajdą Państwo zapewne tańszego usługodawcę. Proszę zatem przy kalkulacji kosztów wziąć również pod uwagę koszty poprawek, dodatkowego materiału, koszty zalań czy przestojów. Ponieważ specjalizujemy się tylko w kryciu papą termozgrzewalną nasza firma bardzo często poprawia po innych ekipach.

Usługa Cena
Obrabianie papą od 20 zł/m2
Szczelne położenie i obicie deskami od 15 zł/m2
Łacenie od 5 zł/m2
Montaż obróbek blacharskich Od 12 mb
Obróbka blachą komina na felc – obwód do 3 m 274 zł/m2
Obróbka blachą komina na felc – obwód powyżej 3 m 367 zł/m2
Obróbka blachą komina na felc – obwód powyżej 3 m. szerokość pow. 1.5 m 612 zł/m2
Obrabianie daszka na kominie blachą 245 zł/szt
Położenie deski czołowej i koszowej 15 zł/mb
Krycie papą termozgrzewalną od 12 zł/m2
Krycie papą termozgrzewalną z dociepleniem od 30 zł/m2
Zerwanie starej papy (jedna warstwa) od 5 zł/m2
Montaż rynien i rur spustowych Od 17 zł/mb
Montaż drabinek przeciwśniegowych 31 zł/mb
Montaż ław kominiarskich 31 zł/mb
Montaż ocieplenia z wełny 19 zł/m2
Montaż folii paroizolacyjnej od 5 zł/ m2