Naprawa dachów Warszawa

Oprócz krycia nowych powierzchni dachowych i kompleksowych remontów wykonujemy również naprawy dachów, które w praktyce wymagają ponownego zaizolowania fragmentu starego dachu lub wymiany starej obróbki blacharskiej, jak również (co często jest sporym wyzwaniem) zlokalizowania źródła przecieku.

Ważne, aby przed wyborem nowego materiału hydroizolacyjnego na fragment starego dachu wziąć pod uwagę materiał już położony. Rodzaj papy  warto bowiem dobrać do tego, co już jest na dachu. Na przykład termozgrzewalnych pap asfaltowych nie powinno się układać na pokryciu smołowym. Jeśli papa się miejscami rozszczelniła, zdarza się, że wystarczy pokrycie jej płynną warstwą naprawczą. Zwykle jednak, gdy przystępuje się do naprawy, degradacja powoduje już widoczne przecieki. Wedy najczęściej układa się na dachu kolejną warstwę papy, gdyż samo lepikowanie nie wystarcza. Dlatego często zdarza się, że na starym dachu leży kilka warstw nierównej papy. Nowoczesne materiały do hydroizolacji, modyfikowane papy czy membrany sprawiają, że jeśli dach płaski zostanie naprawiony w fachowy sposób, można o nim zapomnieć nawet na kilka lat.

Czasami jednak degradacja dachu jest tak posunięta a ilość przecieków tak duża i trudna do zlokalizowania, że warto zdecydować się na kompleksowy remont. Takie rozwiązanie zapewni nam spokój na długie lata potwierdzony gwarancją wykonawcy.