Montaż blachy trapezowej

Jako firma dekarska specjalizująca się dachach płaskich obok usług dekarskich krycia papą wykonujemy również montaż blachy trapezowej. W tym obszarze możemy pochwalić się wykonawstwem kilkunastu dachów obiektów wielkometrażowych (hale i budynki produkcyjne) na terenie województwa mazowieckiego.

Magazyn fabryki czekolady, woj. Mazowieckie – Montaż blachy trapezowowej

Blachy trapezowe mogą mieć szerokie zastosowanie – do krycia dachów, elewacji czy jako element konstrukcji. Jako materiał do krycia dachów blacha trapezowa ma wiele zalet: jest bardzo ekonomiczna (około 20 zl za metr), sztywna i wytrzymała. Dodatkowo jest odporna na korozję oraz stosunkowo łatwa w montażu (oczywiście przy założeniu stosowania się do instrukcji). Niewątpliwie wadą stosowania blachy trapezowej mogą być jej właściwości akustyczne, dyskusyjna pozostaje również kwestia estetyczna.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór profili blach – od wysokości 6 mm do około 160 mm – oraz jej rodzajów blachy (powlekane, ocynkowane).

Blachę trapezową o niskim profilu stosuje się zazwyczaj do krycia powierzchni elewacyjnych (T6 – T60) i dachowych (T14 – T60) domów jednorodzinnych, garaży oraz małych obiektów handlowych. Wyższe profile, z uwagi na swoją wytrzymałość, stosowane są na dachach o dużej powierzchni i w konstrukcjach nośnych. Kolejne wg wysokości profile (T50 – T160) wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Najwyższe profile (T135 – T160) stosuje się w konstrukcjach nośnych, o znacznych rozpiętościach i do wykonywania stropów.